Wydział WTMiT na YouTube

Chcesz zostać inżynierem?

Wydział Techniki Morskiej i Transportu
zaprasza na atrakcyjne i elitarne studia
I stopnia (budowa jachtów, inżynieria bezpieczeństwa, chłodnictwo i klimatyzacja, oceanotechnika, transport) oraz
II stopnia (oceanotechnika, transport).

Wybierz jeden
z naszych kierunków:

Aktualności

Studenci drugiego roku kierunku budowa jachtów WTMiT uczestniczyli w praktycznych zajęciach z projektowania i szycia żagli na jachty morskie  W dniu 14 marca 2017 r. studenci drugiego roku kierunku budowa jachtów Wydziału Techniki Morskiej i Transportu uczestniczyli w praktycznych zajęciach z projektowania i szycia żagli na jachty morskie. Tadeusz Kiszka,... Lista Kandydatów przyjętych na studia stacjonarne drugiego stopnia rozpoczynające się od semestru letniego Lista Kandydatów na studia drugiego stopnia rozpoczynające sie od semestru letniego . Zajęcia rozpoczynają się 27.02.207 r. Rozkład zajęć dostępny jest na stronie wydziału:... Rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia rozpoczynające się od semestru letniego Trwa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia na semestr letni w roku akademickim 2016/2017 na kierunki oceanotechnika i transport . Rejestracja w Internetowym Systemie Rekrutacji  trwa do 1 marca 2017 r.... Zaproszenie na uroczystą inaugurację roku akademickiego w XXV rocznicę powstania WTMiT Zajęcia na przystani Załoga jachtu s/y "Tomahawk" wygrała w ramach 68 letnich regat żeglarskich: "Błękitną Wstęgę J. Dąbie" i "Puchar Kuriera Szczecińskiego" W dniu 1.10.2016 r. na Jeziorze Dąbie w ramach 68. edycji Regat Jesiennych odbył się tradycyjny tzw. wyścig australijski o tytuł najszybszej jednostki, czyli Błękitna Wstęga. Prognoza, po kilku dniach silniejszego wiatru, była... Piszą o nas... W Głosie Szczecińskim ukazał się artykuł o jednym z naszych kierunków. Minister Marek Gróbarczyk: Stocznia musi istnieć w Szczecinie Sejm uchwalił ustawę o aktywizacji przemysłu okrętowego Zobacz przeładunek ogromnych platform w Bilfinger Mars Offshore W Szczecinie powstaje pływający akademik Prom Gryf trafił na remont do Gryfii Czeka nas ciekawa przyszłość - rozmowa z Dziekanem Wydziału Techniki Morskiej i Transportu Premier Szydło: będą kolejne projekty wspierające przemysł stoczniowy Kongres Morski: Polskie stocznie wybudują promy dla PŻB W Szczecinie rozmawiają o przyszłości morskich farm wiatrowych Ponad 30 żaglowców i oldtimerów na Dniach Morza w Szczecinie Szczecińskie Konsorcjum Okrętowe rośnie w siłę. Są chętni z zagranicy Suwnica Bilifngera z pozwoleniem na użytkowanie Remont chemikaliowca w Gryfii Powstaje Szczecińskie Konsorcjum Okrętowe Rząd przyjął projekt ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego Kolejny statek samowyładowczy przechodzi remont w MSR Gryfii W Szczecińskim Parku Przemysłowym powstaną promy dla PŻB? W Gryfii remontują Mazovię W polskich stoczniach mają powstawać gazowce Remont polskiego promu w Szczecinie 166-metrowy Splittnes w doku nr 5 MSR Gryfia Szczecin - debata o sytuacji w przemyśle stoczniowym Rekordowa jednostka w Szczecinie Duży prom pasażerski powstanie w Szczecinie Polska staje się zagłębiem projektowym dla światowego przemysłu stoczniowego Największa maszyna do cięcia blach w Szczecinie Remonty bliźniaczych statków w MSR Gryfii Pierwszy po wojnie betonowiec powstanie w Szczecinie Bilfinger Mars Offshore rusza z produkcją. Pierwsze elementy popłyną do Anglii Uwaga Kandydaci na studentów studiów II-go stopnia na kierunku transport! Kandydaci na studentów studiów II-go stopnia na kierunku transport , którzy wybiorą specjalność Logistyczne zarządzanie transportem zintegrowanym mają możliwość po skończonych studiach uzyskać Certyfikat Kompetencji Zawodowych... Nasz film promocyjny, który powstał we współpracy ze Szczecińskim Parkiem Przemysłowym Wywiad z Ryszardem Kwidzińskim, Pełnomocnikiem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. Gospodarki Morskiej W jakim kierunku zmierza gospodarka morska naszego Województwa?  - Szczecin ale i wiele innych miejscowości naszego Regionu ma bogate tradycje morskie. To tu wdrażano pierwsze technologie spawania stali okrętowych , to ze... Wywiad z Dziekanem WTMiT Wydział Techniki Morskiej i Transportu większość kandydatów na studia kojarzy z budową okrętów. Czy ten kierunek studiów ma jeszcze sens w obecnej sytuacji panującej w Szczecinie? Kierunek studiów z największymi... Wystawa Wydziału Techniki Morskiej i Transportu w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego We wtorek (25.06.2013) w siedzibie Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, została otwarta wystawa Wydziału Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Otwarcia wystawy, będącej...