Wydarzenia cykliczne

Dla studentów:

• Obóz adaptacyjny - okazja do aktywnego wypoczynku nad morzem sprzyjającego integracji przyszłych studentów.
  • Otrzęsiny - przyjęcie -pierwszaków - do grona studentów przez starszych kolegów.
  • Bal Wydziału - Tankowiec - świetna zabawa dla studentów naszego Wydziału i okazja do poznania wykładowców od mniej oficjalnej strony. Obecność obowiązkowa!
  • Turniej Wydziałów - zmagania sportowe. Studenci naszego Wydziału są również doskonale wysportowani, co potwierdzili niejednokrotnie zdobywając puchar.
  •  Turniej Kierunków - nic tak nie integruje, jak zdrowa rywalizacja!
  • Juwenalia - święto wszystkich studentów, któremu towarzyszą liczne imprezy i koncerty.

Popularyzujące naukę:

• Noc Naukowców - otwieramy szeroko drzwi Wydziału dla wszystkich osób zainteresowanych nauką. W programie konkursy, ciekawe pokazy laboratoryjne prezentowane przez wykładowców i studentów, które zainteresują zarówno uczniów szkoły podstawowej, jak i osoby starsze.
  • Festiwal Nauki - wykłady i pokazy laboratoryjne przeznaczone głównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  • Drzwi otwarte - okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału.
  • Dutek - Dziecięcy Uniwersytet Technologiczny - wykłady i pokazy dla dzieci ze szkół podstawowych.

Sympozja i Konferencje:

• Sympozjum Siłowni Okrętowych SymSO- Sympozja Siłowni Okrętowych organizowane są corocznie przez uczelnie morskie Trójmiasta i Szczecina - Politechnikę Gdańską, Akademię Morską w Gdyni, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie - Wydział techniki Morskiej i Transportu oraz Akademię Morską w Szczecinie.
  • Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna InnTrans - jest to konferencja dla transportowców, spedytorów i logistyków organizowana przez Katedrę Logistyki i Ekonomiki Transportu Wydziału Techniki Morskiej i Transportu oraz Studenckie Koło Naukowe InnTrans.